Előadók

Főelőadóink

Sörédi Pál Tanúságtétel 2024.07.11. Délelőtt

Pszichiáter, addiktológus szakorvos vagyok. Jelenleg részben a Katolikus Karitász Rév Ambulanciáin dolgozok Székesfehérváron és Budapesten; részben pedig saját székesfehérvári pszichiátriai magánrendelésemen. Leginkább szorongással és depresszióval járó problémákkal, figyelemzavarokkal és szenvedélybetegségekkel foglalkozok.
A katolikus hit alapjait a családban kaptam, de hogy ezzel tudatosabban is kezdtem foglalkozni, abban jelentős szerepe volt annak, amit gimnazista koromban Gerendai Sándor atya ifjúsági közösségében megélhettem. Ott váltam Szentírásolvasó emberré.
Érdekel hitem és szakmám határvidéke, a kettő illeszkedési pontjai. Jó kiindulási pont erre a latin salus szó, amely az egyházi latinban üdvösséget, az orvosi latinban meg egészséget jelent. Másszóval, a magam felfogása szerint az egészség és az üdvösség valahol egyirányba esik. Számomra ezt támasztja alá Jézus szava: Én azért jöttem, hogy életük legyen és bőségben legyen. (János 10,10)
Az előadásomban a hétköznapi félelemeink és szorongásaink mibenlétéről, az ezekkel való szembenézésről szeretnék beszélni és amennyire az idő engedi kitérnék a valódi szorongásos betegségekre és ezek kezelési módjaira is.

Olaj Anett Tanúságtétel     2024.07.11. Délután 

Olaj Anett vagyok. Isten megajándékozott egy szerelmi házassággal és 5 gyermekkel. De az ember sokszor nem képes elfogadni olyan ajándékot, amelyre nem számított… Velem - még huszonévesként - így történt, és eljutottam odáig, hogy már élni sem akartam. Az életem váratlanul mégis a csodák sorozata lett. Hogy hogyan és miért? A válasz mindannyiunk életében ott van, csak talán még nem vettük észre. Erről fogok beszélni nektek Csákváron…"

Dr. Szarka László Csaba geofizikus-mérnök    2024.07.12.


Az MTA rendes tagja. Az MTA Geodéziai és Geofizikai Kutatóintézet kutatója (1977-2010), az MTA Titkárság Kutatóintézeti Főosztály vezetője (2010-2015), az MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója (2016-2018), soproni egyetemi tanár (2004-2018). 2019-től nyugdíjas. Elektromágneses geofizikával és környezeti kérdésekkel foglalkozik. Elnöke a Professzorok Batthyány Köre energia-munkacsoportjának. Sopronban református presbiter; a Soproni Kálvin Kör elnöke.

Szakács Péter atya     2024.07.13.



2021 óta vagyok pap, és épp ez idő óta tanulok Rómában is. Bár szívesen hallgatom mások gondolatait (tavaly azt hiszem elég jól sikerült kiscsopi-vezetőként ez a gyakorlat), idén mégis hosszabb időm lesz arra, hogy beszéljek. Érdekes módon egyáltalán nem félek attól, hogy akár sok ember előtt is beszéljek. Viszont egészen más dolgoktól igen, és valószínű, hogy több ilyen félelmem is napvilágot fog most látni.

Műhelyezőink

Teréz nővér:    Női műhely csak nőknek.    2024.07.12-13

Sok nő keresi önmagában a lehetőségeket. Ki is vagyok? Beszélgessünk ezekről a női energiákról, minőségekről, bennünk élő lehetőségekről. Ezáltal árnyaltabb képet kaphatunk arról, mik az erősségeink nőként. Általában kettős, sőt akár ellentétes minőségeket is magukban hordozunk: vannak építő, növekedést támogató, pozitív női minőségek és vannak melyek túlhangsúlyozása már negatív lehet. Beszélgessünk ezekről a Szentírás női alakjai alapján. Melyik női minőségben ismertél magadra? Melyik női minőség erősítésére volna személyesen szükséged? Hogyan élheted meg ezeket az istenkapcsolatban?

Erzsébet nővér:   Ki vagyok én? Ki segít az én utamon?   2024.07.12-13



Mindannyian egyediek vagyunk. Mire érdemes, és mire kell figyelnünk, hogy valóban a saját életünket éljük, hiszen Isten a boldogságra teremtett mindannyiunkat. Bókolás, vagy kritika? Őszinteség, vagy bizalom? Egyedül, vagy közösségben? Példaképekkel, vagy inkább nélkülük? Neked van példaképed a Szentírásból, a hétköznapi ismerőseid között, vagy szerinted ez nem fontos a te életedben? 

Kéki Andrea:   mindig csak az a stressz! 2024.07.13

A stressz mára az életünk része. Sosem leszünk képesek teljesen megszüntetni, de a megfelelő módszerek segítségével, megtanulhatjuk tudatosabban kezelni.
Ez a műhely magában foglalja a stressz okainak azonosítását, csökkentésének és kezelésének néhány hatékony módszerét, melynek segítségével javíthatunk a mentális és fizikai egészségünkön.

Készen állsz?

Farkas Orsolya:   Gyász feldolgozása 2024.07.12-13

"Ő megvigasztal minket minden szomorúságunkban (…)"2Kor 1,4 Milyen élethelyzet válthat ki szomorúságot? Hogyan dolgozzam fel a gyászt? Hogyan lehet továbblépni egy fájdalmas élethelyzetből? Meg lehet tanulni kezelni a veszteségeinket? A gyász olyan érzések és magatartási formák összessége, amit életünk bármely vesztesége előidézhet. A gyász ezer arca minden embert személyes és egyedi módon és mélységben érint meg. Isten elküldte nekünk a vigasztaló Lelket, aki a segítségünkre van. Hogyan? Erre fogjuk keresni a választ együtt a műhelymunkában. A nevem Farkas Orsolya, több mint két évtizede vagyok édesanya, hittantanár és lelkipásztori kisegítő. Gyere és találjuk meg együtt a válaszokat!

Aladics Orsolya és Fazekas Hedvig SJC 2024.07.12-13

Vannak az életünknek olyan szakaszai, amikor nem könnyű magunkban felfedezni azokat a kincseket, melyekkel Isten megajándékozott minket. Máskor pedig könnyebben megy elhinni, hogy értékesek vagyunk önmagunkban, csak azért, mert létezünk.
Ha magadra gondolsz, mi az, ami először eszedbe jut? Mi határozza meg azt, hogy mit, kit tartasz értékesnek? És a saját értékességed mitől, kitől függ? Ezeket és hasonló kérdéseket járnánk körül interaktívan.

Harangozó Felícia: Az erőforrások felfedezése 2024.07.12

Egy belső útra hívlak, ahol feltérképezzük, hogy melyek azok a források, amikből meríteni tudsz a nehézségek idején, melyek azok a helyek, ahol meg tudsz pihenni, ha elfáradtál, és hogyan tudsz tovább haladni, tanulni és fejlődni – a belső és külső utakon egyaránt.

Szlama Ákos atya: Szólj be a papnak 2024.07.12-13

"De miiiééért???" Ismerős lehet ez a kérdés egy korábbi reklámból is, de valljuk be, hogy sokszor a saját elménkben is helyet kap ez a gondolat. Sok minden foglalkoztatja a mai embert, de sokszor nem kapja meg a megfelelő válaszokat. Így van ez a lelki életünk és a különféle egyházi tanítások terén is. Ha valamilyen kérdés mocorog benned, de eddig nem merted feltenni (akár anonim módon sem), akkor sok szeretettel hívlak erre a műhelyre, ahol igyekszem majd egy kellemes hangulatú beszélgetésben válaszolni mindazokra a témákra, melyek szóba kerülnek.

Kaszap Viktória: Emberi erőforrásaink 2024.07.13.


A HIT, mint belső erőforrásunk életünk iránytűje.
De milyen erőforrásaink vannak még?
Hogyan tudjuk ezeket felszínre hozni?
Mindenkinek van ilyen?
Műhelyemben ezekre és hasonló kérdésekre keressük a válaszokat.